KÖZÖSSÉGI RENDEZVÉNY: TANÁRI HANGVERSENY

„Weiner Tanári Hangverseny” (2015.05.15.)

A verseny helyszíne: Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola, Kisvárda

Szervező: Vida Szűcs Mária intézményvezető-helyettes, projektasszisztens

A tanári hangversenyt a tervek szerint a jubileumi Weiner Hét nyitó rendezvényének szánta az intézmény, május 11-ére tervezte, de az előző, vasárnap esti vidéki szereplés miatt át kellett helyezni május 15-ére.

A hangverseny 17.00 órakor kezdődött az intézmény hangversenytermében, az iskola 9 tanára, valamint egy volt növendékünk lépett fel, aki most zeneakadémiai hallgató.

Az alábbi műsor hangzott el:

1. Haydn: e-moll zongora trió Palkovicsné Nagy Gabriella – hegedű

Agárdi Gáborné – cselló

Miller Olga – zongora

1. Villa- Lobos: Etűd No 8. Nagy Gábor – gitár

1. Gavrilin: Keringő Miller Olga – zongora

Hidi László – zongora

1. Ralf: Cavatina Baksa Hajnalka – hegedű

Maczurka Edit – zongora

1. Szűcs Lajos: Memento Nagy Gábor – gitár

1. Schubert: Galopp és Eccosais-ek Miller Olga – zongora
  2. Gulácsyné Turi Erika Erzsébet – zongora

1. Paul Jean-Jean: Velencei karnevál Újhelyi István – klarinét

Hidi László – zongora

1. John Dowland: Fantázia No 7. Nagy Gábor – gitár

1. Kodály: Szólószonáta I. tétel Agárdi Eszter – cselló

Az iskolában mindig nagy esemény a tanári koncert, a növendékek és szülők egy része élénken érdeklődik a hangversenyünk iránt. A zeneiskolai tanárok rendszeres gyakorlással készültek, a koncert előtt, már hetekkel korábban, a szabadidejükben próbáltak.

A koncert célja: a zenei élmények elmélyítése, a zene iránti szeretetre nevelés, emellett a zenepedagógusok megmutathatták felkészültségüket. A műsor változatos volt, különböző stílusú, karakterű művek hangzottak el. A lelkes közönség vastapssal köszönte meg a pedagógusok munkáját.

A 10 fellépő mellett 19 tanuló és 34 felnőtt (kolléga, szülő, hozzátartozó) jelent meg a hangversenyen.

A koncertről felvétel készült.

Vida Szűcs Mária

projektasszisztens

Fejes Andor: „Sztárparádé” volt, nagyon élveztem.

Kurucz Hanna: “Nekem mindig érdekes, amikor a tanárok játszanak. Kedvenc koncertjeim közé tartozik. Minden évben eljövök.”